Wisseling NVR bestuur

Een reflectie op 5 jaar voorzitterschap van de Nederlandse Vereniging te Rio de Janeiro en een blik naar de toekomst

Toen ik het voorzitterschap van de Nederlandse Vereniging (NVR) overnam was ik net een paar maanden in Rio. Ik sprak nauwelijks Portugees en kende hier bijna niemand. Maar binnen een korte tijd hadden we nieuw bestuur samengesteld, vol energie en ambitie om de NVR een nieuwe impuls te geven. De afgelopen 5 jaar het was een prachtige tijd met mooie resultaten zoals:

  • Een nieuwe NVR website en nieuwsbrief
  • Het NVR archief gedigitaliseerd (sinds 1923!)
  • Eerste NVR Koningsfeest met meer dan 400 man
  • Optreden Karin Bloemen
  • Samen voetbal kijken tijdens het WK in Brazilië
  • Speciale NVR toegang pre-opening Holland Heineken House tijdens de Olympische Spelen
  • … en vele andere zaken zoals: borrels, hikes, voetbal, etc.

En nu het tijd om het stokje door te geven aan een nieuw NVR bestuur. Zij zullen de NVR weer een nieuwe koers geven. Ik wil alle vrijwilligers en ex-bestuursleden danken voor hun inzet om de NVR een succes te maken, met name Rutger Oudwater, die vele jaren met mij in het NVR bestuur heeft gezeten. Ik heb er alle vertrouwen in dat de NVR – met energie en enthousiasme van het bestuur en de Nederlanders in Rio – de 100 jaar gaat halen!

Abraços,

Maarten

Ex-voorzitter NVR

 

Het nieuwe bestuur

Als voorzitter van het nieuwe bestuur zou ik ten eerste Maarten de Haan hartelijk willen bedanken voor zijn jarenlange inzit voor de vereniging. Vijf jaar voorzitter, ik zal het archief nazoeken of dit een top-drie notering is in het lange bestaan van de Nederlandse Vereniging. Of beter nog, ik zal het eens navragen bij de Nederlanders ter stede van wie er verschillenden een groot deel van het bestaan van de club hebben gevolgd.

En daarmee is de brug geslagen naar de visie van het nieuwe bestuur: een club te zijn voor alle Nederlanders in Rio de Janeiro.

Een club verandert door de jaren heen, door beleid maar ook door de omgeving. In het geval van de NVR heeft de oprichting van de Rioranjeschool tot een stevig, parallel sociaal circuit geleid.

Als je in deze schoolkring verkeert, heb je  wekelijks al je portie sociale Nederlandse contacten. Althans, zo heb ik het, als oprichtende voorzitter en met twee dochters op de school, zelf ervaren. Maar nu ik niet (zoveel meer)  in deze kringen verkeer, merk ik dat het scala aan Nederlanders veel groter is. En dat de behoefte ter vereniging groter is dan het geboden aanbod.

Derhalve wil het nieuwe bestuur het aanbod verruimen. Voor oud en jong, voor langblijvers en nieuwelingen.

Met enthousiasme neemt het nieuwe bestuur de taken over en adviseren we u wat vaker de website en de Facebook-pagina te bezoeken. De dynamiek gaat omhoog!

Namens het bestuur,

Johan  Vos

Voorzitter – Nederlandse Vereniging Rio de Janeiro